- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Podsumowanie Orszaku Trzech Króli

- Reklama -

Koordynatorem organizacji Orszaku Trzech Króli, który w Biłgoraju odbył się już po raz trzeci, jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II. Tegoroczny Orszak odbywał się pod hasłem „Pokój i dobro” i nawiązywał do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju.

To największe wydarzenie religijno-kulturalne było możliwe dzięki zaangażowaniu oraz współpracy wielu instytucji, władz samorządowych, wszystkich biłgorajskich parafii oraz dzięki ofiarności lokalnych firm i osób prywatnych. – Dziękujemy instytucjom miasta, powiatu, gminy, szkołom, instytucjom kulturalnym, Biłgorajskiemu Centrum Kultury, wszystkim, którzy angażują się i co roku bardzo chętnie pomagają w zorganizowaniu tego wielkiego przedsięwzięcia – mówił na początku Mszy św. ks. kan. Witold Batycki, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II.

urząd MArszałkowski projekt

Po Eucharystii w Auli Franciszkańskiej przy sanktuarium św. Marii Magdaleny organizatorzy Orszaku Trzech Króli dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że to przedsięwzięcie rozrasta się, a jest to możliwe tylko dzięki zaangażowaniu wielu osób. – Bardzo serdecznie dziękuję starostwu, miastu, gminie. Na pewno nie udałoby się to, gdyby nie pomoc pozostałych parafii biłgorajskich, nie udałoby się bez pomocy BCK, wielu osób, wielu instytucji. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. Pragnieniem naszym jest, aby ten Orszak Trzech Króli z roku na rok rozrastał się, by przy tym wiele dzieł charytatywnych można było organizować – mówił ks. Witold Batycki, wyrażając radość, że coraz więcej różnych instytucji angażuje się w pomoc, aby to dzieło było piękniejsze. W organizację Orszaku Trzech Króli włączają się również osoby prywatne.

Bardzo serdecznie dziękuję za otwarte serce, za to, że spotykam się z tak wielką życzliwością – podkreślała wicedyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Maria Oleszek. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że dzisiaj państwo z nami jesteście – mówiła, zaznaczając, że koordynując działania spotkała się z wielką życzliwością i otwartymi sercami. – To było budujące i dodawało energii – wyrażała swoją radość.

Wszyscy, którzy zaangażowali się w dzieło Orszaku Trzech Króli otrzymali podziękowania, a z nimi, jak zaznaczała Maria Oleszek, „wdzięczne serce organizatorów”.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Po wręczeniu podziękowań z piękną pastorałką wystąpiła Kinga Dziduch, uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju.

Przy okazałym okolicznościowym torcie, ciastkach i herbacie uczestnicy spotkania zastanawiali się, co zrobić, żeby kolejny orszak wyglądał jeszcze piękniej, aby radość z korowodu była jeszcze większa.

Udział w spotkaniu wzięli m.in.: starosta powiatu biłgorajskiego Kazimierz Paterak, kustosz sanktuarium św. Marii Magdaleny ks. Witold Batycki, wicedyrektor szkoły Maria Oleszek, ks. Adam Malinowski, ks. Krzysztof Maj, przedstawiciele organizacji współpracujących z koordynatorami orszaku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.