- Reklama -

Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiego

Laureaci poetycko-prozatorskich fotografii zjechali w czwartek 9 czerwca do Józefowa. Odebrali nagrody i statuetki w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficzno-Literackim „Zamknij w kadrze, opowiedz piórem”, organizowanym przez miejscową Szkołę Podstawową.

Podsumowanie konkursu fotograficzno-literackiegoNa konkurs wpłynęły aż 204 prace – zdjęcia z ciekawym opisem miejsc wartych pokazania i odwiedzenia przez turystów. Jeszcze w maju jurorzy wybrali te najlepsze, a teraz zaprosili ich autorów.

Wśród laureatów byli mieszkańcy m.in. Wejherowa, Grajewa, Grodziska Mazowieckiego, Buska-Zdroju i Słupska oraz województwa lubelskiego, ale nie wszyscy mogli się pojawić w Józefowie. Dojechali autorzy z Biłgoraja, Majdanu Nepryskiego, Puław i Józefowa. Pozostali otrzymają nagrody pocztą, a w ramach rekompensaty wielu przysłało listowne, a nawet filmowe podziękowania, które zostały zaprezentowane podczas czwartkowej uroczystości.

W podsumowaniu konkursu wzięli również udział zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego Andrzej Wojtyło i zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Józefów Adam Kraczek.

- Reklama -

Statuetki za najciekawsze propozycje ufundowało Nadleśnictwo Józefów, które wsparło także wydanie pokonkursowego folderu ze zdjęciami i tekstami laureatów.

Honorowymi patronami konkursu byli Burmistrz Józefowa Roman Dziura, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk i Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów Leszek Dmitroca.

Dyrektor SP w Józefowie Edyta Nieśpiał dziękuje również za pomoc w organizacji konkursu: Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Józefowie, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Jerzemu Hajdukowi, Roztoczańskiemu Parkowi Narodowemu, Nadleśnictwu Józefów, Wydawnictwu BIS, józefowskiemu kołu PTTK, Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Żychlinie, Lidze Ochrony Przyrody oraz Polskiemu Radiu Lublin i Katolickiemu Radiu Zamość.

W zespole organizacyjnym konkursu pracowali: Elżbieta Kolaszyńska, Zofia Gaj-Radymiak, Dorota Momot i Beata Droździel, a w organizacji czwartkowej uroczystości pomagali: Marta Ostasz, Tomasz Kukiełka, Jolanta Lal-Szakałuba, Maria Mielniczek i Tomasz Lipian.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.