- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Podsumowanie działań pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”

- Reklama -

Wczoraj w godzinach 6-22 na terenie województwa lubelskiego trwała akcja „Bezpieczny pieszy”. Na terenie powiatu biłgorajskiego policjanci drogówki prowadzili nasilone działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych uczestników dróg oraz zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych.

Funkcjonariusze biłgorajskiej komendy na terenie naszego powiatu w związku z przeprowadzoną akcją zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Pierwszy kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Był to 39-latek z gm. Biłgoraj, który jechał citroenem został zatrzymany w Biłgoraju na ul. Motorowej, mężczyzna miał w organizmie 0,20 promila. Następny kierowca to 53 letni mieszkaniec gminy Biłgoraj prowadził samochód osobowy rover i miał podczas kontroli ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w Biłgoraju na ulicy Moniuszki. Ostatni nietrzeźwy kierowca zatrzymany został w Radzięcinie. 46 latek z gm. Frampol kierował fiatem i miał prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Drogówka zatrzymała także 53-latka z gm. Łukowa, który pomimo cofniętych uprawnień do kierowania prowadził forda. Ponadto biłgorajscy policjanci ukarali mandatami 10 pieszych w tym w 8 przypadkach za przechodzenie w miejscu niedozwolonym i 2 pieszych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej.

urząd MArszałkowski projekt

Ukaranych zostało również 6 kierujących. Czterech z nich otrzymało mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych a w dwóch przypadkach w stosunku do kierujących zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.