- Reklama -

Podsumowali Sejmiki w Warszawie

W październiku w Tarnogrodzie odbył się 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. Cztery najlepsze zespoły otrzymały nominację do występu na scenie Teatru Polskiego w Warszawie podczas ZWYKÓW 2019, które miały miejsce 16 i 17 listopada 2019 roku.

VI Festiwal Teatrów Wiejskich ZWYKI to święto ludzi teatru, podsumowujące całoroczne sejmikowanie. W październiku w Tarnogrodzie odbył się 36. Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. Cztery najlepsze zespoły otrzymały nominację do występu na scenie Teatru Polskiego w Warszawie podczas ZWYKÓW 2019, które miały miejsce 16 i 17 listopada 2019 roku. Wystąpiły następujące grupy: Teatr TRADYCJA z Okleśnej (województwo małopolskie) ze spektaklem „Historia żółtej ciżemki”, Zespół ŚWIĘTOKRZYSKIE JODŁY ze Śniadki Drugiej (województwo świętokrzyskie), który zaprezentował „Ocepiny”. W niedzielę wystąpiły: Zespół CZEREMCHA z Gromady (województwo lubelskie) z przedstawieniem „Darcie pierza pannie młodej na wiano” i Zespół Regionalny GÓRALSKO BRAĆ z Łopusznej (województwo małopolskie), który pokazał spektakl „Syćko sie wraco”.

Na zaproszenie profesora Lecha Śliwonika, prezesa zarządu głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie na festiwal przybyła delegacja z Tarnogrodu – gospodarze tarnogrodzkich sejmików: burmistrz Paweł Dec i zastępca burmistrza Tomasz Legieć z małżonkami, Renata Ćwik, dyrektor, oraz animatorki Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury.

W sobotę po spektaklach odbyła się ZABAWA LUDOWA z udziałem publiczności. Zagrały kapele Zespołu Świętokrzyskie Jodły i Zespołu Góralsko Brać.

- Reklama -

Goście ZWYKÓW mieli też okazję spróbować tarnogrodzkiego jadła, które delegacja przywiozła, aby promować lokalnych producentów żywności ekologicznej: BARWY ZDROWIA w Tarnogrodzie, Zakłady Mięsne NIEŚCIOR w Księżpolu i CZAR NATURY w Różańcu Drugim. Warszawiacy zajadali się ekologicznymi wędlinami, owocami i warzywami, chlebem ze smalcem i kiszonkami: kapustą, kalafiorem, ogórkami, cukinią, papryką i rzodkiewką – mówią uczestnicy wyjazdu.

Goście mogli również zabrać do poczytania książki opisujące tarnogrodzkie sejmikowanie, egzemplarze „Kwartalnika Tarnogrodzkiego” i monografię Tarnogrodu.

– Stoisko promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Ludzie wypytywali, gdzie można zakupić te pyszności, notowali adresy stron internetowych. Chodziło nam o to, żeby w świadomości goszczonych Tarnogród zapisał się jako stolica wiejskich teatrów i stolica żywności ekologicznej. Mamy nadzieję, że się udało – dodają.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.