- Reklama -

,,Podróż do czasów dinozaurów oczami dziecka”

W ramach realizacji projektu ,,Podróż do czasów dinozaurów oczami dziecka” 21 września 2021 r. w bibliotece miejskiej odbyło się spotkanie autorskie z Anną Wierzbińską – przewodnikiem z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

- Reklama -

Było to niecodzienne spotkanie, ponieważ dzieci przeniosły się do świata dinozaurów, gdzie poznały pradawne czasy, historię wymarłych gadów oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania: jak wyglądały, co jadły, jak się poruszały i jak się zachowywały, w jaki sposób przychodziły na świat, kiedy i w jakich warunkach żyły, i w końcu jak wyginęły. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się paleontolog. Zostały zaprezentowane eksponaty, m.in. modele dinozaurów, czaszki, zęby, skamieliny oraz pazury, którym dzieci mogły się przyjrzeć oraz dotknąć.
Dzięki temu spotkaniu dzieci rozbudziły swoją wyobraźnię i fantazję oraz zaspokoiły ciekawość.
Na koniec spotkania zorganizowano minikonkurs wiedzy o wymarłych gadach, a nagrodą były zęby rekina, skamieliny czy certyfikat paleontologa.
W spotkaniu uczestniczył Maciej Mulawa koordynator z Fundacji Działaj Lokalnie.
Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.