Mulawa wybory samorządowe 2024

Podium dla Kingi Cich w Grand Prix Małopolski

Intensywny weekend mieli zawodnicy biłgorajskiej Sparty. Młodsi pływacy uczestniczyli w lubelskim „Koziołku”, natomiast starsi stratowali w Grand Prix Małopolski w Oświęcimiu. Były to pierwsze zawody naszych reprezentantów w tym roku kalendarzowym.

Mała ilość organizowanych zawodów sprawiła, że te, które zostały zorganizowane, były bardzo liczne. W Lublinie łącznie wystartowało 557 osób (27 klubów) z podziałem na bloki, natomiast w Oświęcimiu 315 z 43 klubów południowej Polski.

„Spartanie” w GP Małopolski 6-krotnie zajmowali pozycję w pierwszej trójce, a na „Koziołku” 3-krotnie. W Oświęcimiu najlepiej zaprezentowała się Kinga Cich, która zdecydowanie wygrała 200 metrów stylem grzbietowym. Dodatkowo uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę zawodów, za co otrzymała statuetkę i nagrodę. W czołówce zaleźli się również Julia Duńko i Paweł Bury. Na 200 metrów stylem zmiennym oboje uplasowali na trzeciej pozycji, natomiast na 200 klasykiem Julia była druga a Paweł trzeci. Świetnie zaprezentowali się nasi w sztafecie 4×50 stylem zmiennym mix, zajmując ostatecznie drugie miejsce, ustępując pola jedynie Unii Oświęcim, ale wyprzedzając m.in. SMS Kraków. Startowali w niej wyżej wymienieni oraz Radosław Oszajca. W Lublinie nie zawiedli Marcel Jonczak (50 m stylem dowolnym) i Liliana Staroń (50 stylem klasycznym), którzy z bardzo dobrymi czasami zajęli drugie miejsca w swoich startach. Sztafeta 4×50 stylem dowolnym mix zajęła trzecie miejsce tuż za drużynami z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Już w najbliższy weekend Liga Wojewódzka Dzieci i Młodzików w Zamościu. Ostatnie dwa lata to dominacja Sparty Biłgoraj w tym cyklu zawodów. Natomiast za dwa tygodnie Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego na Aqua Lublin z udziałem naszych reprezentantów.