- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Podglądał dziewczynki, został skazany

Przed zamojskim sądem zakończył się proces wikarego pochodzącego z Biłgoraja. Łukasz P. oskarżony był o posiadanie pornografii z udziałem nieletnich. Mężczyzna trafi do więzienia.

Ksiądz pochodzący z Biłgoraja, Łukasz P., w 2017 roku wybrał się z kolegami na wakacje do Chorwacji. Odpoczynek połączył z podglądaniem małoletnich dziewcząt. Wówczas pełnił posługę w Wielączy (gm. Szczebrzeszyn). Przed zamojskim sądem zapadł wyrok. Mężczyzna został skazany na 1,5 roku więzienia. Dodatkowo przez 10 lat nie może prowadzić żadnych działań związanych z dziećmi. Proces, ze względu na dobro małoletnich, odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy. W Chorwacji duchowny został przyłapany na podglądaniu znajdującej się w przebieralni dziewczynki. Nieletnie dziewczyny podglądał i nagrywał za pomocą telefonu komórkowego. Ponadto okazało się, że miał on zainstalowaną kamerkę na bucie. Wkładał stopę pod drzwi przebieralni i nagrywał dziewczyny. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że incydent w Chorwacji nie był jedynym przewinieniem na sumieniu księdza z Biłgoraja. W jego komputerze znajdowały się materiały, na których były dzieci. Z analizy wynikało, że były one wykonywane z ukrycia. Kapłan przyznał, że jest autorem nagrań. Tłumaczył, że odreagowywał tym stres związany z pracą w parafii. Ksiądz otrzymał od przełożonych zakaz prowadzenia lekcji religii w szkołach oraz posługi duszpasterskiej. Kapłan chciał dobrowolnie poddać się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sąd nie zgodził się na to.

- Reklama -

Zamojscy prokuratorzy, badając tę sprawę, uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu. Odbyło się ono w grudniu minionego roku w Hadze w siedzibie Eurojustu (Europejska Jednostka Współpracy Sądowej). Jest to agencja mająca za zadanie zwiększenie wydajności krajowych organów śledczych i dochodzeniowych w sprawach dotyczących poważnej przestępczości ponadgranicznej i zorganizowanej. Wówczas ustalono, że strona chorwacka przekaże zgromadzone przez siebie materiały stronie polskiej, która przeprowadzi kompleksowe śledztwo. Prokuratorzy chorwaccy przekazali polskim kolegom zabezpieczone nośniki informatyczne polskiego obywatela. Były to laptop i telefon komórkowy zatrzymane u mężczyzny latem 2017 r. na terenie Chorwacji.

9 czerwca 2012 r. diakon Łukasz P. z rąk ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego przyjął święcenia kapłańskie. Ksiądz sprawował Mszę św. prymicyjną w kościele św. Jana Pawła II. Duchowny został odsunięty przez biskupa od pracy z młodzieżą i posługi duszpasterskiej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.