- Reklama -

Podczas prac leśnych znaleźli pocisk artyleryjski

W poniedziałkowy poranek (12 kwietnia) dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, odnalezionym na terenie leśnym w okolicach ulicy Rożnówka Stawy w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczył patrol saperski z Niska. Pocisk zostanie zdetonowany.

Wczoraj (12 kwietnia) po godzinie 8 policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac związanych z sadzeniem drzew w okolicach ulicy Rożnówka Stawy w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów, kaliber 80 mm z zapalnikiem z czasów II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczną pamiątkę z czasów II wojny światowej zabezpieczył patrol saperski z Niska. Pocisk zostanie zdetonowany.

 

PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy!

- Reklama -

UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.