- Reklama -

- Reklama -

Podbiłgorajska wioska idzie w nowe technologie

Nowe laptopy, roboty edukacyjne i wirtualne gogle. Zresztą sprzęt widać na zdjęciach. To wszystko przyjechało już do Soli gdzie jest oddział Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. Biblioteka w podbiłgorajskiej wiosce została beneficjentem programu Instytutu Książki. „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Czyli idzie nowe.

- Reklama -

-Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańcom miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy – tłumaczą bibliotekarze.

W ramach programu zakupiono nowoczesny sprzęt elektroniczny: 3 laptopy, 7 robotów edukacyjnych i 6 gogle wirtualne. Sprzęt zakupiono dzięki dofinansowaniu Instytutu Książki, który jest operatorem Programu „ Kraszewski.  dla bibliotek”.  Całkowity koszt zadania wyniósł 36 000,00 zł, z czego 30 000,00 zł dofinansowania z Instytutu Książki. Sprzęt posłuży do poszerzenia oferty działań biblioteki głównej zarówno jak i filii bibliotecznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.