- Reklama -

- Reklama -

Podatki bez zmian

- Reklama -

 
Podczas sesji Rady Miejskiej we Frampolu, która odbyła się 29 listopada, radni ustalili wysokość podatków. Zdecydowali również, w jakich komisjach stałych będą pracować poszczególni radni.

- Reklama -

Podczas obrad Rada Miejska we Frampolu powołała komisje stałe. W komisji gospodarki komunalnej i rolnictwa pracować będą: Agata Łuczyn, Jan Niedźwiecki, Zbigniew Spólnik, Jan Pająk, Zbigniew Kowal; komisji samorządowo-społecznej: Mariola Buryta, Alina Gruszka, Zenobia Saj, Józef Horecki, Zenon Tchórzewski; komisji budżetowej: Paweł Odrzywolski, Jerzy Łoziński, Wojciech Rębacz, Mirosław Kaproń, Lech Kaczor. W skład komisji rewizyjnej weszli Paweł Odrzywolski, Józef Horecki, Zenon Tchórzewski. Komisja skarg, wniosków i petycji to Jan Pająk, Zbigniew Kowal, Alina Gruszka.

Tego dnia Rada zajęła się ustaleniem wysokości stawek podatków na 2019 r. Obniżyła średnią cenę skupu żyta przyjmowaną do obliczenia podatku rolnego na 2019 r. z kwoty ustalonej komunikatem prezesa GUS (54,36 zł za 1dk) do kwoty 40,00 zł za 1 dt. W praktyce oznacza to, że podatek rolny w 2019 r. będzie w takiej samej wysokości, jak w roku bieżącym. Rada nie podejmowała uchwał w sprawie określenia nowych stawek podatków od nieruchomości i od środków transportowych na 2019 r., utrzymując tym samym stawki dotychczas obowiązujące. Nie podejmowano również uchwały dotyczącej podatku leśnego na 2019 r. Podatek leśny zostanie naliczony według cen drewna ustalonych komunikatem prezesa GUS i będzie o 1,12 zł od każdego ha lasu niższy niż w roku 2018.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.