- Reklama -

Podaruj wiersz… – zachęca biblioteka w Aleksandrowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” prowadzonej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Partnerem akcji „Podaruj wiersz” jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio.

Akcję wspiera ogólnopolski portal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a Polski Komitet ds. UNESCO objął ją swoim honorowym patronatem. W promocję idei ofiarowywania wierszy włączyli się ludzie kultury.
Polega ona na przepisaniu wybranego przez siebie wiersza, by następnie taką kartę z przepisanym utworem podarować wybranej osobie lub przesłać drogą elektroniczną w formie „cyfrowego dyptyku” (zdjęcia karty z odręcznie przepisanym wierszem lub pliku audio z nagranym odczytaniem przepisanego wiersza).
Specjalne karty papeterii „Podaruj wiersz” (z rysunkami Herberta), przygotowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta, można już otrzymać w bibliotece (adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, Aleksandrów Trzeci 554).

– Zachęcam do skorzystania z bogatego zbioru poezji, jaki znajduje się w aleksandrowskiej bibliotece. Można też wziąć udział w akcji on-line. Wystarczy pobrać kartę w formie cyfrowej, wydrukować, przepisać wiersz, zrobić zdjęcie i wysłać osobie, której chcesz zrobić poetycki upominek – zaprasza do udziału w akcji Justyna Bździuch z Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie.

Szczegółowy opis akcji i materiały do pobrania można znaleźć na:

- Reklama -

    • www.fundacjaherberta.com i www.porarujwiersz.pl
    • fanpage’u  Gminnej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie
    • www.ealeksandrow.pl

Spraw komuś przyjemność i podaruj mu wiersz! 

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.