- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Podaruj 1% Oli Błońskiej

Dziesięcioletnia już Ola urodziła się z ciężką chorobą, zespołem Dandy-Walkera. – Nasza córeczka Aleksandra urodziła się we wrześniu 2006 roku w 34. tygodniu ciąży. Nic nie wskazywało na to, że już niedługo będziemy musieli walczyć o zdrowie córki. W trzecim miesiącu życia rutynowe badanie USG głowy wykazało, że córka miała bardzo duży wylew krwi do główki II/III stopnia oraz wodogłowie wewnętrzne. Rezonans magnetyczny wskazał na zespół Dandy-Walkera. Ma niedorozwój części móżdżku odpowiedzialnej m.in. za równowagę, napięcie mięśniowe, koordynację ruchową. Nie potrafi sama utrzymać równowagi, wiotkość mięśni uniemożliwia jej samodzielne przemieszczanie się – opisują rodzice Oli. 

Ola cały czas robi postępy, jednak ciągle potrzebuje pomocy drugiej osoby we wszystkich czynnościach. Ola nie mówi. Wymaga stałej opieki i systematycznej rehabilitacji. – W domu większość czasu spędzamy na ćwiczeniach i zabawach z dzieckiem. Ponadto Ola jest pod opieką różnych specjalistów: lekarza rehabilitacji dziecięcej, neurologa, ortopedy, genetyka, okulisty, laryngologa, logopedy, pedagoga, psychologa – mówi mama Oli. 

Od 5 lat dziewczynka systematycznie korzysta z różnych form rehabilitacji, co jest możliwe tylko dzięki ludziom dobrej woli i chętnym pomagać innym. – Samodzielnie nie zdołalibyśmy pokryć tak wysokich kosztów rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny potrzebny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Tylko dzięki czteroletniej, intensywnej rehabilitacji Ola nie jest leżącym dzieckiem. Ćwiczenia sprawiły, że samodzielnie siedzi, staje na nogi, a prowadzona za ręce chodzi – cieszą się rodzice dziewczynki. 

– Bardzo zależy nam na tym, aby się usamodzielniła, gdyż jest żywiołową i bardzo wesołą dziewczynką. Daje nam poznać, że oddałaby wszystko, aby tylko móc pobiegać z rówieśnikami. Jej zapał daje nam rodzicom, siłę i odwagę, aby prosić Państwa o nawet niewielkie kwoty, które dla nas znaczą bardzo dużo. Zapewnią one kolejną godzinę zajęć dla Oli czy to z rehabilitantem, logopedą, pedagogiem, czy psychologiem, a także wizyty kontrolne u neurologa, ortopedy – mówią rodzice Oli. 

Jeśli zechcecie Państwo wesprzeć Olę, przekazując 1% podatku, wystarczy w zeznaniu PIT w rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” wpisać:

NUMER KRS: 0000037904

- Reklama -

* Cel szczegółowy 1%: 4869 Błońska Aleksandra Barbara

Każdy, kto zechciałby wesprzeć Olę, może również dokonywać wpłat przelewem pocztowym lub internetowym, wpisując dane:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Bank BPH S.A. O/Warszawa nr: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

z dopiskiem: 4869 Błońska Aleksandra Barbara  darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.