- Reklama -

- Reklama -

Podążaj szlakiem kultur. Mieszkaj wyjątkowo w stylowych apartamentach

- Reklama -

Perła Biłgoraja

To, że Miasteczko na Szlaku Kultur to miejsce wyjątkowe, wiedzą już wszyscy. Powstaje ono od 2009 r. z myślą przywrócenia dawnej świetności miastu. Największym atutem tego miejsca jest styl i wspaniała, historyczna architektura.  

toyota Yaris

Dzięki pomysłowości i działalności „Fundacji Biłgoraj XXI” miasto zyskuje charakter i ogromny potencjał, a mieszkańcy mają możliwość przebywania w miejscu innym niż wszystkie. Miasteczko na Szlaku Kultur łączy w sobie niezwykłą historię i ślady tradycji, które nadają temu miejscu niepowtarzalny styl, a swą unikalną architekturą nawiązuje do klimatu wielokulturowych osiedli charakterystycznych dla terenów Kresów wschodnich z XIX i XX wieku. Jest to miejsce idealne zarówno do zamieszkania dla rodzin, singli, jak i inwestycji w pięknym, unikalnym otoczeniu.

Inwestycja Żagiel Dom

Działalność pomysłodawcy i „Fundacji Biłgoraj XXI” składającej się z sympatyków miasta zainteresowanych wspieraniem jego rozwoju i atrakcyjności turystycznej doceniła spółka deweloperska Żagiel Dom, która jest wykonawcą jednej z inwestycji w Miasteczku na Szlaku Kultur.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Lubelski developer właśnie kończy prace w budynku mieszkalnym, stylizowanym na kamienicę z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jedna z najciekawszych inwestycji w Polsce wschodniej, która stała się natchnieniem i inspiracją dla wielu przedsiębiorców i usługodawców zarówno lokalnych, jak i spoza regionu. 

Zamieszkaj w stylowych apartamentach

Fasada kamienicy nawiązuje wizualnie do istniejących już w tym miejscu pozostałych budynków i tworzy wraz z nimi ujednoliconą pod względem architektonicznym formę. 

W budynku powstaje 48 atrakcyjnych apartamentów, z czego połowa już została sprzedana. Cześć apartamentów to mieszkania dwupoziomowe z antresolami, dzięki czemu można je ciekawie zaaranżować.

Powierzchnia mieszkań waha się od 33 m2 do ponad 80 m2. Można je dowolnie aranżować i dzielić według indywidualnych potrzeb kupującego. Na parterze w urokliwych podcieniach zaplanowano lokale usługowe, gdzie będą znajdować się galerie, kawiarnia, sklepiki i gabinety medyczne. Obok apartamentowca ma powstać wielopoziomowy parking.

– Nasz budynek powstaje z najwyższej klasy materiałów – informuje Tomasz Krochmalski członek Zarządu Spółki Żagiel. Gwarantujemy także wysoki standard wykończenia. Mamy nadzieję, że apartamenty spełnią oczekiwania zarówno osób poszukujących własnego mieszkania, jak również nabywców zainteresowanych inwestycją w mieszkania pod wynajem lub sezonowym ich wykorzystaniem – mówi. 

Niezwykłe sąsiedztwo

Na terenie miasteczka powstała wierna kopia domu Issaca Bashevisa Singera, pisarza, noblisty, niegdyś mieszkańca Biłgoraja. Autentyczny dom znanego pisarza spłonął, ale udało się go odtworzyć na podstawie archiwalnego obrazu. W domu funkcjonuje muzeum.

Obecnie jest już dostępna większa część rynku żydowskiego, którego atrakcją jest wybudowana synagoga z przeznaczeniem na cele muzealne. Między rynkami stanie kilkanaście drewnianych domów i kamieniczek, wszystko nawiązujące w szczegółach do zachowanych zdjęć i rysunków dawnego Biłgoraja.

Koncepcja osiedla tworzy bezpieczną, zamkniętą całość – spokojną enklawę w środku miasta, znakomicie skomunikowaną z centrum, co ułatwia organizację życia codziennego. Całość dopełni wyjątkowy park w stylu angielskim. Mieszkańcy miasteczka będą mogli cieszyć się długimi spacerami wśród niezwykłych klimatycznych budowli w otoczeniu zieleni. Na miłośników sportu czekają ścieżki rowerowe, stadion i trasy do biegania nieopodal Miasteczka.

Wspaniała przestrzeń do zamieszkania i inwestycji w sercu Roztocza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.