- Reklama -

- Reklama -

Pocisk na budowie

Wczoraj przed południem dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II wojny światowej odnalezionym na ul. Motorowej w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby. Policjanci zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

 

Wczoraj po godzinie 10.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych przy ul. Motorowej w Biłgoraju. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski kaliber 76 z czasów II wojny światowej.

- Reklama -

Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II wojny światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Niska. Pocisk zostanie zdetonowany.

PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! 

UWAGA! Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby itp. w celu ochrony ludzi niezwłocznie należy powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.