- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pocisk artyleryjski w przydomowym ogródku

Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Został odnaleziony w przydomowym ogródku w miejscowości Panasówka (gm.Tereszpol). Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony przez patrol saperski z Niska.

- Reklama -

-Wczoraj około godziny 13:00 otzrzymaliśmy zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac prowadzonych w przydomowym ogródku w Panasówce. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów z czasów II wojny światowej. Natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczna pamiątka z czasów II Wojny Światowej została zabezpieczona przez patrol saperski z Niska – informuje KPP w Biłgoraju.

Pamiętajmy! W przypadku znalezienia niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy! Po znalezieniu niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc na numer alarmowy 112.

- Reklama -

 

fot: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.