- Reklama -

- Reklama -

Pobocza zarastają trawą

Mieszkańcy Majdanu Nepryskiego w gminie Józefów w większości dbają o otoczenie swoich posesji. Zdarzają się, niestety, tacy, którzy nie przykładają większej wagi do estetyki.

Problem dotyczy głównie opuszczonych posesji. – W Majdanie Nepryskim są opuszczone posesje, w których nikt nie mieszka. Z roku na rok są one zapuszczone. Większość mieszkańców dba o otoczenie – mówiła podczas obrad sesji radna Dominika Gontarz. Zwróciła się z prośbą o pomoc do władz gminy. – Właściciele ci płacą podatki, urząd ma dane kontaktowe do tych osób. Można się z nimi skontaktować i zmobilizować, aby przyłożyli większą dbałość o posesje – dodała. Sugerowała, aby osoba, która kosi miejscowy plac zabaw, również wykosiła pobocza.

Do prośby radnej odniósł się burmistrz Roman Dziura. – Nie mamy chęci, aby brać te rzeczy na poziom gminy. Wydaje nam się, że dobrze byłoby, aby kwestie te załatwił sołtys i rada sołecka. Lepiej, żeby to zrobił sołtys. My wspomożemy, jeśli będzie taka potrzeba – mówił. Dodała, że jest również możliwość zmobilizowania mieszkańców za pomocą pisma. Zawarta byłaby w nim prośba o zwrócenie większej uwagi na estetykę posesji. Roman Dziura zaznaczył, że Urząd nie udźwignie wszystkich tego typu spraw sam.

- Reklama -

– Jeśli Państwo zrzucicie na nas drobne sprawy, to my się zakorkujemy. Inwestycji mamy bardzo dużo, jeśli będziemy zajmowali się takimi sprawami, wówczas ucierpią nasze inwestycje – mówił.

 

- Reklama -

- Reklama -

4 Komentarze
 1. gosc mówi

  Brawo Roman… normalnie macie taki akord, ze nie macie czasu załadować taczek…

 2. Turysta mówi

  Śmiech i tyle, zakorkują się im inwestycje…. Aż tyle ich, że hej. Po prostu trzeba coś zrobić, gdzie nie da się zarobić… To po co to robić….

 3. Józek mówi

  Przecież pobocza nie jest własnością mieszkańców. Kto chce kosi dobrowolnie

 4. Gość mówi

  W gminie Potok Górny zaś powiat/drogowcy nie dbają o pobocza. Jest słaba widoczność na krzyzowach przez zarośniete pobocza, gdzie może dojść zaniedlugo do wypadku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.