- Reklama -

Pobiegli w Bieszczadach

Uczeń i nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących pobiegli w pierwszej edycji Biesy Trail Czady w Bieszczadach.

W dniach 6-7 września 2019 r. miała miejsce pierwsza edycja biegów górskich w Bieszczadach z bazą zawodów w Wetlinie – Biesy Trail Czady. Trasy prowadziły szlakami Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ukazując piękno gór, zwłaszcza Połoniny Wetlińskiej i Smerka. Na starcie stanęło 163 zawodników z Polski i z zagranicy. W 8 km biegu, z przewyższeniami 413 m, wziął udział Karol Kulanin z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, OPEN M i zajął w nim 10. miejsce. Natomiast w biegu na 45 km z sumą przewyższeń 2500 m, pobiegł nauczyciel ZSZiO Paweł Misiągiewicz, OPEN M , zajmując 15. miejsce. Po zawodach biegacze mogli wspólnie spędzić chwile przy ognisku, wysłuchać koncertu w ,,Bazie Ludzi z Mgły’’.

 

- Reklama -

Poza aspektem czysto sportowym głównym celem organizatorów było zebranie pieniędzy na pierwszą w Afryce szkołę muzyczną African Music School. Każdy zawodnik, zapisując się na zawody, otrzymał płytę, która była cegiełką na budowę właśnie tej szkoły.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.