- Reklama -

Pobiegli Tropem Wilczym (Zdjęcia)

Blisko 200 osób wzięło udział w patriotycznym biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku po raz pierwszy pobiegli również mieszkańcy Turobina.

Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Celem biegu jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej i jest największym biegiem pamięci w Polsce. Biegi odbywają się po raz piąty, a ich ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja.

- Reklama -

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowione z inicjatywy śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obchodzimy 1 marca.

Organizatorem biegu w Biłgoraju była Fundacja Rozwoju Polski Wschodniej we współpracy z LKS „ZNICZ” Biłgoraj oraz Grupą Rekonstrukcji Historycznych „WIR”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.