Telc B2

- Reklama -

Po wyborach sołtysów i rad sołeckich

Rozpoczyna się nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich w gminie Obsza. Mieszkańcy wszystkich 8 sołectw wybrali swoich przedstawicieli w ciągu zaledwie kilka dni, decydując m.in., że drugą kadencję z rzędu funkcje sołtysów będą pełnić wyłącznie mężczyźni.

Spośród wszystkich kandydatów na sołtysów tylko w jednym przypadku chęć pracy na tym stanowisku zadeklarowała kobieta. Ostatecznie zmiany będą dotyczyć dwóch sołectw – Babice II i Wola Obszańska. W pierwszym sołectwie, po rezygnacji Dariusza Bielaka obowiązki sołtysa przejął Czesław Masłowski. Z kolei w Woli Obszańskiej funkcję tę będzie pełnić Adam Smolak, który zastąpił Józefa Stawińskiego.

- Reklama -

Najdłuższym stażem na tym stanowisku może się poszczycić Józef Łotysz, który jest sołtysem sołectwa Zamch I od ponad 30 lat.
Na kolejną kadencję mieszkańcy wybrali: Józefa Szostaka w sołectwie Babice I, Zbigniewa Połucha w Dorbozach, Ryszarda Grzyba w Olchowcu, Mariana Bednarza w Obszy, Stanisława Zagaję w sołectwie Zamch II. Nowa kadencja sołtysów i rad sołeckich potrwa 5 lat.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.