- Reklama -

- Reklama -

Po przetargu na odbiór odpadów

Gmina Obsza zamknęła już przetarg, który ogłosiła na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Dotychczasowa umowa, która kończyła się 31 grudnia, obowiązywała przez dwa lata, a nowa została zawarta na 8 miesięcy.

Gmina Obsza podpisała umowę z firmą, która od Nowego Roku zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Wykonywanie tych usług będzie droższe niż do tej pory i do końca wakacji będzie kosztować prawie 230 tysięcy złotych. – W przetargu wzięło udział trzech oferentów, w tym zakład z Józefowa, z którym mamy podpisaną umowę do końca tego roku. Od 1 stycznia wykonywaniem tych usług będzie się zajmować przedsiębiorstwo z Rzeszowa, które zaproponowało najniższą cenę – mówi wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

- Reklama -

Firma, która złożyła najkorzystniejszą ofertę ma odbierać śmieci z ponad 900 zamieszkałych nieruchomości oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Woli Obszańskiej. — Nowa umowa została zawarta tylko na 8 miesięcy, ponieważ we wrześniu przyszłego roku wejdą w życie nowe przepisy ustawowe, które nakładają na samorządy dodatkowe obowiązki. Dlatego najbliższe miesiące gmina chcą wykorzystać na jak najlepsze przygotowanie się do nowych warunków i kosztów, które prawdopodobnie będą jeszcze wyższe niż obecnie.

Jednym z elementów tych przygotowań jest podwyżka opłat śmieciowych, którą Rada Gminy Obsza uchwaliła na sesji 9 grudnia. W przypadku odpadów posegregowanych w gospodarstwach jednoosobowych opłata wzrosła z 14 do 18 złotych, natomiast w gospodarstwach, w których mieszkają dwie i więcej osób – z 28 do 40 złotych. Wysokość opłat za odpady niesegregowane jest dwukrotnie większa i wynosi odpowiednio – 38 i 80 złotych.

- Reklama -

15 Komentarze
 1. podatnik mówi

  Za nie zgodnie z uchwałą RG zapłacą właśnie gospodarstwa 1 i 2 osobowe.

 2. podatnik mówi

  a gdzie gospodarstwa 3 osobowe, 4 osobowe i więcej

 3. podatnik mówi

  W większości gmin naszego powiatu opłaty śmieciowe są naliczane od liczby mieszkańców zamieszkałych w danym gospodarstwie i jest to zdecydowanie mniej niż u nas.Może ktoś by wyjaśnił czym się kierowali radni ustalając opłaty dla gospodarstwa 1 osobowego 18zł a 2 osobowego i większego 40zł.

 4. mieszkaniec mówi

  W innych gminach są konsultacje z mieszkańcami na temat opłat za śmiecie a u nas sami ustalają pod siebie.

 5. płatnik mówi

  Pozostali płatnicy płacą i cicho siedzą.

 6. płatnik mówi

  Nie chcę komentować, bo należałoby twórcą tej bzdurnej uchwały posłać kilka dosadnych słów co mogło by się im nie spodobać.Ciekawi mnie jakie jest zdanie pozostałych płatników uchwały śmieciowej.

 7. mieszkaniec mówi

  Płacz i płać

 8. wyborca mówi

  Niech płacą bo ktoś wymyślił bezmyślną uchwałę

 9. mieszkaniec mówi

  Gospodarstwa jednoosobowe i dwuosobowe to przeważnie gospodarstwa emeryckie a co niech płacą

 10. mieszkaniec mówi

  Jestem ciekawy ile płacą za odpady karczma, pensjonat czy ug bo z uchwały wynikało by że po 40zł

 11. wyborca mówi

  Trzeba komentować bo np. w Tarnogrodzie gospodarstwo 1 osobowe 11zł, 2 osobowe 18zł, 3-5 osobowe 25zł, 6 i więcej osobowe 30zł; w gminie Józefów gospodarstwo 1 osobowe 10zł, 2 osobowe 20zł, 3 i więcej 25zł a w Obszy jak poniżej . We wszystkich gminach odbywają się przetargi na odbiór odpadów komunalnych, wszyscy wybierają najtańszego oferenta ale jak widać opłaty za odpady komunalne nie zależą tylko od firm odbierających odpady ale od gminy ile chce ona zarobić na mieszkańcach.

 12. wyborca mówi

  Nie chcę komentować uchwał bo zaraz podadzą mnie do prokuratora

 13. wyborca mówi

  Jednoosobowe gospodarstwo 18zł, dwuosobowe 2×18=36zł, trzyosobowe 3×18=54zł itd chyba to logiczne i sprawiedliwe w stosunku do samotnej wdowy.

 14. stanisław mówi

  Jeśli w gospodarstwach jednoosobowych opłata wynosi 18 zł to w gospodarstwach dwu osobowych powinna wynosić 2×18=36zł a nie 40zł ktoś coś nagina, naciąga nie wiem po co i dlaczego

 15. Edgar mówi

  A te opłaty to miesiecznie czy rocznie bo cos za drogo troche mnie to wychodzi. 120zł miesiecznie za to ze ktos mi zabierze smieci z kosza i dwa worki z plastykiem. Heh jakich to czasów doczekalismy ze nawet na smieciach sie robi biznes. . Ale co tam. Placz i płac. Nikogo nie interesuje czy masz na to czy nie masz. przeciez dali 500 plus jak to mowia wszyscy dookoła. Ale jak sie człowiek rozpatrzy to te 500 plus dostaja nieliczni a płacic musza wszyscy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.