Po pijaku spowodował kolizję

Wczoraj około godziny 10 policjanci udali się do miejscowości Wola Duża gdzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jak się okazało nietrzeźwy kierowca renault zepchnął do przydrożnego rowu 39-latkę, która kierowała peugotem. Na szczęście nic się nikomu nie stało. Mężczyzna za swoje zachowanie i jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 10-tej patrol biłgorajskiej drogówki został skierowany na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Wola Duża. Policjanci na miejscu zastali dwa pojazdy. Pierwszym z nich osobowym peugotem kierowała 39-latka mieszkanka Czarnegostoku, z kolei renault kierował 26-atek z Biłgoraja.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że oboje jechali w stronę Biłgoraja. Jak później tłumaczył policjantom kierowca renault skończyło mu się paliwo i jego samochód zaczął zwalniać. Kierująca peugotem 39-latka postanowiła go wyprzedzić, a 26-latek niespodziewanie zaczął skręcać w lewo zajeżdżając jej drogę.

W wyniku tego zdarzenia oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu z lewej strony jezdni. Po tym wszystkim z renault wysiadło trzech mężczyzn. Dwaj z nich rzuciło się do ucieczki.   Na miejscu pozostał kierowca renault. Jak się okazało, był nim 26-letni mieszkaniec Biłgoraja, który za kierownicę wsiadł mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Jeden z pasażerów renault został zatrzymany przez policjantów chwilę po zdarzeniu. Był to 29-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Mężczyzna był trzeźwy. Pomimo podjętej penetracji trzeciego mężczyzny nie odnaleziono, jednak ustalenie jego personaliów to kwestia czasu. 

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń Obecnie trwa ustalanie wszelkich okoliczności tego zdarzenia. Nietrzeźwy kierowca renault stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

JK

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.