- Reklama -

- Reklama -

„Po drugiej stronie …”- pasja i trud

Od 23 listopada w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury obejrzeć można wystawę fotografii, których autorką jest Marzena Zawojska-Sobaszek.

- Reklama -

W piątkowe popołudnie 23 listopada odbył się wernisaż wystawy „Po drugiej stronie…”.  Marzena Zawojska – Sobaszek od lat pasjonuje się fotografią, z którą związane jest jej wykształcenie, kariera zwodowa oraz dotychczasowe życie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi  na Wydziale Fotografii.
Wystawa  „Po drugiej stronie…” jest reportażem miejsc, które są niedostępne dla przeciętnego człowieka. – Najtrudniejsze dla mnie, jako dla kobiety było uzyskanie zgody, pozwoleń na wejście do śrdowisk, które nie są na ogół dostępne, oraz dostosowanie się do regulaminów, zasad i zachowań osób tam przebywających, aby móc je sfotografować. Dla człowieka z zewnątrz to inny świat i inna rzeczywistość…– mówi autorka zdjęć Marzena Zawojska – Sobaszek.

Reportaż Marzeny ukazuje min. największą wioskę cygańską w Polsce – Romską Osadę w Maszkowicach, w której spędziła kilka dni poznając mieszkańców i historie życia poszczególnych członków tej narodowości. Wśród zdjęć zobaczyć można również fotografie ukazujące codzienność w Zespole Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu. Najwięcej emocji wzbudzają zdjęcia zrobione wśród skazanych w Zakładzie Karnym w Krakowie w Nowej Hucie, które przedstawiają warunki i styl życia osadzonych tam mężczyzn.  Cierpienie niepełnosprawnych podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce oraz życie  Amiszów – wspólnot mieszkających w Pensylwanii (USA), które funkcjonują z dala od wszelkiej techniki i według własnych spisanych zasad – to inne kategorie zdjęć z wystawy  „Po drugiej stronie…”. 

- Reklama -

Fotogalerię obejrzeć można będzie do 16 grudnia b.r. w  Biłgorajskim Centrum Kultury.

Zdjęcia nadesłane przez Annę Tomasik

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.