- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Po co powołali Radę? Nie spotkała się od lutego

Jeszcze w lutym Rada Miasta Biłgoraja przegłosowała powołanie Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja. Miała to być szansa dla młodych ludzi, by ich głos został usłyszany i uwzględniony w debacie publicznej. Miała, gdyż do dziś nie udało się zwołać posiedzenia tejże Rady.

- Reklama -

Uczniowie w przeprowadzonych w szkołach  na terenie miasta ankietach, również wyrazili chęć powołania tego organu. W badaniu wzięło udział 357 uczniów. Za utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja opowiedziało się aż 72,2 proc. ankietowanych.

W niektórych szkołach (głównie w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Biłgoraj) przeprowadzono wybory i wytypowano kandydatów do Rady.  Młodzież, zachęcona możliwością wyrażenia swojego głosu z niecierpliwością czekała na zwołanie pierwszego posiedzenia. Po pierwszych zebraniach organizacyjnych, w których udział wzięli głównie nauczyciele oddelegowani przez szkoły, pojawiły się pierwsze problemy z powołaniem organu:
toyota Yaris
– Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja nie zostało zwołane, ponieważ wymagana przez statut liczba radnych to 15. W I turze wyborów zostało wybranych skutecznie tylko 9 radnych ze szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Biłgoraj. Szkoły prowadzone przez Powiat Biłgorajski nie wybrały radnych, dlatego konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających – wyjaśnia Paweł Jednacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Biłgoraj.
No i zaczynają się kolejne problemy i schodki. Nawet ze zorganizowaniem pierwszego spotkania Młodzieżowej Rady Miasta …

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

(…)

Więcej o Młodzieżowej Radzie Miasta Biłgoraja i kontrowersjach młodych ludzi, przeczytacie tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Biłgoraj cały czas potrafi jednak zaskakiwać …

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.