- Reklama -

Po alkoholu spowodował wypadek

W sobotnią noc na prostym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Panasówka i Lipowiec doszło do wypadku. 23-latek, który kierował samochodem marki BMW, podczas wymijania się z samochodem marki Iveco z nieustalonej jeszcze przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając w lewy bok pojazdu dostawczego.

Do zdarzenia doszło 29 sierpnia po godzinie 22 na prostym odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Panasówka i Lipowiec. Samochód osobowy marki BMW, kierowany przez 23-letniego kierowcę z powiatu janowskiego, zderzył się podczas wymijania z samochodem marki Iveco.

– Mężczyzna podróżował z 20-letnim pasażerem i 17-letnią kobietą. Z miejsca zdarzenia 20- latek w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Młoda kobieta przed przyjazdem policji oddaliła się z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli ją w miejscu zamieszkania, była trzeźwa – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, kierujący samochodem marki BMW miał w organizmie ponad promil alkoholu. 23-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kierowca iveco 21-letni mieszkaniec pow. janowskiego był trzeźwy. Obecnie pod nadzorem prokuratury policjanci ustalają i wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.


Przypominamy, każda ilość wypitego alkoholu nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm. Zdecydowanie zmienia się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Wsiadając za kierownicę po alkoholu, stanowimy zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego, ale też innych użytkowników drogi. Nie kierujmy, jeśli piliśmy alkohol, nawet jeśli ilość wypitego trunku była niewielka! Reagujmy również, jeśli widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę samochodu czy jednośladu po alkoholu. Nasza reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Krzysztof mówi

    Dlaczego Redaktor pisze że przyczyny wypadku były nie ustalone?. Ponad promil alkoholu to nie jest przyczyna?

  2. Rycho Rysiński mówi

    Typowy sebix w BMW… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.