- Reklama -

- Reklama -

Pożyczki bez sprawdzania BIK – plusy i minusy

Główną zaletą pożyczek bez BIK jest, to że mogą uratować Cię pod koniec miesiąca, gdy naglą terminy i pojawiają się dodatkowe wydatki oraz to, że są przyznawane w bardzo szybkim tempie, a do jej otrzymania potrzebne są minimalne wymogi, takie jak dowód osobisty, konto w banku i numer telefonu. Jeśli jednak posiadasz niespłacone zobowiązania takie jak raty za kredyty, mandaty czy rachunki musisz pamiętać o tym, że zaciągnięcie kolejnej pożyczki na spłatę już istniejących nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo prowadzić może do wpadnięcia w spiralę zadłużeń i rosnących z dnia na dzień odsetek. Wspomniana pożyczka bez BIK za darmo do tysiąca złotych jest dostępna np. w parabanku Freezl.

Dla nowych klientów instytucji poza bankowych zazwyczaj są oferowane pierwsze „darmowe” pożyczki, czyli takie, w których będziesz musiał zapłacić tylko tyle ile pożyczysz, bez dodatkowego oprocentowania. Dostaniesz ją w Halo Pożyczka do 2 tysięcy złotych, w Vivusie do 3 tysięcy złotych i na Szybka Gotówka nawet do 6 tysięcy złotych. Zwróć uwagę na to, że jest to opcja jednorazowa, a za każdą kolejną pożyczkę będziesz musiał zapłacić dodatkowe sumy związane z oprocentowaniem.

- Reklama -

Uważaj na firmy, które proponują zbyt dobre warunki oferty, może to być tylko chwyt marketingowy. Dlatego dokładnie czytaj warunki umów, zanim zdecydujesz się je podpisać, zwracając uwagę na tzw. „czarne kruczki”, czyli adnotacje napisane małym druczkiem. Sprawdź jakie opinie posiada wybrany przez Ciebie para bank na portalach branżowych i forach internetowych. Inni pożyczkobiorcy udzielą Ci porad i pomogą znaleźć najlepszą i wiarygodną firmę. Zanim podejmiesz decyzję o pożyczce upewnij się, że nie jest to wygórowana kwota, abyś nie miał problemów ze spłatą w przyszłości. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą bezrobotną i nie posiadasz stałych dochodów. Każda zwłoka związana jest z bardzo wysokimi dodatkowymi opłatami, a w późniejszym czasie może zakończyć się nieprzyjemnym spotkaniem z firmą windykacyjną, komornikiem, a nawet wizytą w sądzie.

Bardzo dużym minusem pożyczek bez BIK jest ich cena, która jest wyższa od chwilówek przyznawanych ze zdolnością kredytową. Zazwyczaj z takiej oferty korzystają osoby bezrobotne lub zadłużone, dlatego para bank musi zabezpieczyć się w razie ewentualnego braku spłaty. Dodatkowo mają bardzo wysokie koszta oprocentowania i odsetek. Dzięki ustawie antylichwiarskiej z marca tego roku maksymalna kwota oprocentowania może wynosić 25% całej pożyczki. Wysokość odsetek to nadal 10% i naliczana jest już po jednym dniu zwłoki ze spłatą chwilówki.

Pożyczki bez BIK są dobrą opcją dla osób, które naprawdę pilnie potrzebują wsparcia finansowego, jednak w przypadku, gdy nie figurujesz w bazach danych BIK i KRD skorzystaj z oferty para banków, które sprawdzają zdolność kredytową.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.