banner-word-900x200

- Reklama -

Pożegnanie pani skarbnik

Jednym z punktów obrad piątkowej sesji Rady Gminy w Księżpolu było odwołanie skarbnika. Funkcję tę do tej pory pełniła Danuta Fedak. To jej zadaniem było prowadzenie finansów gminy, przygotowanie sprawozdań i uchwał w sprawach budżetowych. Podczas sesji pani skarbnik zabierała głos, wyjaśniając zagadnienia związane ze zmianami wieloletniej prognozy finansowej czy zmianami w budżecie.

Pani skarbnik wyjaśniła zebranym, z czym związany jest ten punkt obrad. – To odwołanie nie jest za karę, tylko na moją prośbę – żartowała. – Jak wszyscy wiedzą w październiku wchodzi w życie nowa ustawa o emeryturach. Wszyscy straszą, że będą to niskie płace. Ja mam możliwość naliczenia emerytury jeszcze na starych zasadach, dlatego podjęłam taką decyzję – powiedziała Danuta Fedak.

- Reklama -

Za wieloletnią współpracę dziękował skarbniczce wójt Lech Rębacz, a radni ofiarowali jej kwiaty i upominek. Wójt wspomniał, że skarbnik będzie pełnić swoją funkcję jeszcze do 27 lipca, a kwestia powołania nowego będzie rozstrzygnięta podczas kolejnej sesji Rady Gminy. – Gmina nie może funkcjonować bez skarbnika – mówił wójt. 

W kuluarach mówi się, że pożegnanie pani skarbnik było dość symboliczne, a Danuta Fedak nadal będzie pełnić swoją funkcję. Odpowiadając na pytania zebranych, tego jednak nie potwierdziła. – Pożyjemy, zobaczymy – mówiła. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.