- Reklama -

Pożegnali przedszkole (FOTO)

7 czerwca w Biłgorajskim Centrum Kultury oficjalnie z przedszkolem pożegnały się grupy starszaków z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju. Był to uroczysty i wyjątkowy dzień pełen wzruszeń dla wszystkich zebranych rodziców, nauczycielek, pracowników przedszkola, a w szczególności dla dzieci.
Na wstępie do przedszkolaków kilka słów skierowała dyrektor Małgorzata Kozera. – Z jednej strony jest to radosna uroczystość, bo czekają nas wakacje z drugiej strony smutna, bo po tylu latach wspólnego przeżywania radości i smutku musimy się rozstać. Dzieci, które przychodziły do przedszkola, takie bezbronne i rozpłakane, to teraz zupełnie inne dzieci. Są one dobrze przygotowane do szkoły – mówiła. Życzyła dzieciom wszystkiego najlepszego na nowej, szkolnej ścieżce życiowej. Rodzicom życzyła wytrwałości, miłości i konsekwencji w wychowaniu. – Dzieci są cudowne, rozbudzone i dobrze przygotowane do szkoły. Jestem pewna, że sobie świetnie poradzą – dodała.
Dyrektor dziękowała za wspólne lata pracy nauczycielkom Teodorze Łukaszczyk, Marioli Sawickiej, Renacie Siemińskiej, Marioli Pawluk, Monice Margol i Beacie Dziwurze, które tego dnia żegnały się z dziećmi. – Dziękuje za trud i oddanie swojego serca. Bardzo kochamy nasze dzieciaczki. Życzymy im wszystkiego najlepszego – mówiła. Podkreśliła, że nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie dobra współpraca z rodzicami, którzy wspierali nauczycieli.
Następnie głos zabrały dzieci. Każda grupa zaprezentowała swój odrębny program. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Na scenie wystąpiły dzieci z grup pięciolatków i sześciolatków. Był to ich ostatni występ w murach przedszkola. Łącznie na scenie wystąpiło 120 wychowanków. „Tak w przedszkolu było miło, tyle czasu się tu było. Dziś żegnamy swe przedszkole, bo czas myśleć już o szkole…” – recytowały przedszkolaki.
Dzieci dziękowały również swoim kochanym paniom, które od pierwszych dni otoczyły je miłością i troską. To dzięki nim w przedszkolu przeżyły mnóstwo wspaniałych chwil, które z pewnością pozostaną w pamięci na zawsze. „Dziękujemy, dziękujemy, chociaż z wami zostać chcemy, to wakacji nadszedł czas, potem szkoła wzywa nas” – mówiły dumnie przedszkolaki.
Tego dnia w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia. Atmosferę uroczystości oddała piosenka zaśpiewana przez starszaków: „Przedszkola czas już minął i jest nam jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno. Patrzymy na nią z żalem tak, a w oczach pełno łez”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.