Pożegnali i powitali skarbnika

27 października turobińscy radni podjęli uchwały dotyczące odwołania dotychczasowego skarbnika i powołania na to miejsce nowego. Danuta Magier, która do tej pory pracowała na stanowisku skarbnika gminy Turobin, odchodzi na emeryturę. Jednak w urzędzie gminy będzie jeszcze pracowała przez najbliższe pół roku. Ten czas jest potrzebny, aby nowego skarbnika wdrożyć we wszystkie procedury. 

Danutę Magier zastąpi na stanowisku skarbnika Marta Amerla, która do tej pory w urzędzie gminy pracowała na stanowisku księgowania dochodów i wydatków. Uznano, że wykazywana przez nią inicjatywa i sumienne wykonywanie obowiązków stanowią podstawę do awansu. Marta Amerla pracę na stanowisku skarbnika rozpoczęła 2 listopada.

Tego dnia w podzięce za dotychczasową pracę na Danutę Magier czekały kwiaty i wiele ciepłych słów. – Chciałoby się powiedzieć: zostań z nami. Ale to jest jej wybór i wybory takie trzeba uszanować, a za jej pracę pozostaje serdecznie podziękować. Było różnie, ale było zawsze dobrze, w konsensusie, w zgodzie. Bo jak wiecie państwo, kiedy jest odpowiedzialność i jeszcze jest zgoda, zawsze są później pozytywne efekty – mówił wójt Eugeniusz Krukowski. – Na dalsze dni i chwile życzę ci, Danuto, dużo zdrowia, wytrwałości i uśmiechu – życzył włodarz. W imieniu radnych i sołtysów dziękował za wiele lat owocnej współpracy przewodniczący turobińskiej rady Stanisław Górny. – W imieniu swoim, swojego zastępcy i wszystkich radnych, sołtysów, pragnę podziękować za współpracę. Układała się ona, myślę, że bardzo dobrze. Jak sięgam pamięcią, to pani Danuta była zawsze w tej gminie. Myślę, że świadczy to o tym, że się sprawowała dobrze na tym stanowisku. Myślę, że na pewno będzie nam jej brakowało. Życzę ci wszystkiego najlepszego, żebyś umiała zagospodarować ten czas, którego będziesz miała teraz pod dostatkiem – mówił przewodniczący.

Następnie przed Urzędem Gminy wykonano pamiątkowe zdjęcia z obiema skarbniczkami.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.