Pływacy z Biłgoraja na Mistrzostwach Polski

Pływacy Sparty Biłgoraj rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. A te odbywały się jednocześnie w trzech miastach w Polsce. Zobaczcie jak poszło naszym.

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się na pływalniach w Gliwicach, Olsztynie i Gorzowie Wielkopolskim. To rywalizacja pływaków w wieku 14, 15, i 16 lat. I w każdej imprezie biłgorajska Sparta miała swoich reprezentantów.

W Olsztynie startowali najmłodsi juniorzy (14 lat) w tym Nataniel Kobak, który awansował dwukrotnie do finału A. Na 100 metrów stylem grzbietowym uplasował się na  9 pozycji, a na 50 metrów stylem grzbietowym był 10.

Gliwice gościły 15-letnich zawodników z całego kraju. Julia Duńko aktualnie trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentująca barwy Sparty Biłgoraj zaprezentowała się bardzo dobrze. Wystartowała trzykrotnie w finałach, w tym na 200 metrów stylem klasyczny w finale A. W najważniejszym starcie Julia zajęła 9 miejsce w kraju.

Damian Błaszczyk pokonał najdłuższą drogę, żeby wystartować w ZMPJ, ponieważ rywalizacja 16-latków miała miejsce w Gorzowie Wielkopolskim. Damian najlepiej zaprezentował się na 100 metrów stylem zmiennym zajmując 15 miejsce.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronach klubu.