Mulawa góra do 05.04.2024

Pływacy w pierwszej dziesiątce

W czerwcowym Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 11-lat wystartowało ponad 1400 dziewcząt i chłopców ze 186 klubów. Końcowe podsumowanie tych ogólnopolskich zawodów uplasowało Spartę Biłgoraj na wysokim 9. miejscu w kraju.

Należy podkreślić, że w pierwszej dwudziestce znajdują się tylko kluby z dużych wojewódzkich miast Polski. Wyjątkiem jeszcze jest ubiegłoroczny mistrz Fala Kraśnik (aktualnie piata), z którą to drużyną rywalizujemy na co dzień w naszym województwie. W kategorii 10-latków wystartowała podobna ilość zawodników i klubów, a Spartanie zajęli bardzo dobre 17. miejsce.

Na tą bardzo wysoką pozycję w kraju zapracowały oczywiście całe drużyny. Nie było by to jednak możliwe bez liderów. Bez wątpienia są nimi Paweł Bury i Paweł Wołoszyn. W swoich najlepszych startach zanotowali czwarte czasy w kraju, pierwszy z nich na 200 metrów stylem zmiennym(2:45.32), a drugi na 100 metrów stylem klasycznym(1:24.39).  Świetnie do tego zaprezentowały się sztafety chłopców, które swoimi czasami uplasowały się  w pierwszej piątce. Na dystansie 4×50 metrów stylem zmiennym nasi wykręcili trzeci czas w kraju (Bury, Wołoszyn, Pawlos, Grzyb – 2:28.58), a stylem dowolnym – piąty (Bury, Papierz, Pawlos, Grzyb – 2:13.28). Wśród10-latków najlepiej zaprezentował się Miłosz Jagosiak, którego czas na 50 metrów stylem grzbietowym (37.77) dał mu ósme miejsce.

Drużyny, które zajęły miejsca w pierwsze dziesiątce oraz ich trenerzy zostaną wyróżnieni na najbliższych zawodach rangi wojewódzkiej. Dokładne zestawienie na stronie klubu www.sparta.lbl.pl.