Pływacy Sparty Biłgoraj wrócili z Mistrzostw Polski

W Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu. W zawodach wystartowało 590 zawodników z 177 klubów naszego kraju. Biłgorajską Spartę reprezentowało 2 zawodników. Nasi pływacy na swój pierwszy start w zawodach tej rangi czekali prawie 7 lat.

Codzienne treningi i trzy obozy przygotowawcze pozwoliły nawiązać rywalizację z najlepszymi w kraju. Po zaciętych eliminacjach gdzie setne sekundy decydowały o awansie do finału Nataniel Kobak wywalczył 5 finałów B, natomiast Miłosz Jagosiak uplasował się na początku trzeciej dziesiątki zawodów.
Najbliżej awansu do pierwszej dziesiątki zawodów był Nataniel Kobak, któremu na 200 metrów stylem grzbietowym zabrakło 0,03 sekundy. Następnie wygrał finał B na tym samym dystansie uzyskując znakomity czas 2:22.56 i ostatecznie zajął 11 miejsce w kraju. Najlepsze miejsce na mistrzostwach Miłosza Jagosiaka to 22, również na 200 metrów stylem grzbietowym.
toyota Yaris
      Szczegółowe wyniki na stronach klubu. Już w najbliższy czwartek w Lublinie i Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczynają się 4-dniowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 i 16 lat. Tam też będziemy mieli swoich przedstawicieli. Zachęcamy do oglądania, śledzenia wyników na żywo  oraz kibicowania. Linki do transmisji będą dostępne na stronach klubu.