Płonęła suszarnia tytoniu

W piątkowy poranek doszło do pożaru suszarni tytoniu w Olchowcu (gm. Obsza). Tak działania gaśnicze opisują strażacy ochotnicy z OSP KSRG Obsza.

„Wczorajszego poranka, o godzinie 5:00 rozległ się trzykrotny dźwięk syreny nad naszą miejscowością. Przybyli na alarm strażacy dowiedzieli się od dyżurnego KP PSP, że w miejscowości Olchowiec płonie suszarnia na tytoń. Niezwłocznie zastęp w obsadzie 5 ratowników wyruszył pod wskazany adres. Dojeżdżając do miejsca zdarzenia zastaliśmy miejscowych ochotników, którzy rozciągnęli jedną linię gaśniczą z hydrantu znajdującego się przy remizie OSP i gasili suszarnie. Po chwili dojechał także zastęp OSP Babice. Wspólnymi siłami pożar został ugaszony, a pozostały tytoń wyciągnęliśmy i dokładnie przelaliśmy wodą. Na miejsce dotarli również strażacy z Biłgoraja, którzy za pomocą kamery termowizyjnej dokładnie sprawdzili czy nie ma już źródła ognia.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległa też druga suszarnia, która znajdowała się w pobliżu. Zadecydowano, aby z niej także wyciągnąć tytoń. Działania zakończono po godzinie 6.”

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.