- Reklama -

Plecaki dla uczniów

W ramach akcji "Słonik nadziei" uczniowie szkoły z terenu gminy Tereszpol otrzymali plecaki i przybory szkolne.

„Słonik nadziei” to akcja charytatywna, wspierająca już od 10 lat różnego rodzaju inicjatywy na terenie województwa lubelskiego. W środę 18 września Konrad Sawicki, doradca wojewody lubelskiego, odwiedził Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach. Dla uczniów klas I-III przywiózł prezenty. Były to plecaki oraz wyprawki szkolne, bloki, kredki, ołówki, farby, a więc wszystko to, czego mały uczeń potrzebuje na start. Radości i uśmiechom na twarzach dzieci nie było końca. Z wielkim entuzjazmem przyjęły przygotowane dla nich prezenty.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z inicjatywy pracowników wojewody lubelskiego dr. Przemysława Czarnka. Włączył się w nie również jeden z lokalnych przedsiębiorców.
– Widzimy, że  uśmiech zagościł  na twarzach dzieci. Ich radość jest bezcenna. Cieszymy się, że możemy wspierać takie szkoły jak ta. Zależy nam na tym, aby całe woj. lubelskie, aby cały region rozwijał się równomiernie. Jednym z elementów tego rozwoju jest wspieranie najmłodszych, wspieranie edukacji w małych miejscowościach – mówił Konrad Sawicki.

Dodał, że szkoła to nie tylko placówka oświatowa, ale również centrum kulturalne, centrum życia społecznego. – Wiemy, że wsparcie najmłodszych jest kluczowe dla rozwoju i funkcjonowania rodzin i lokalnej społeczności – dodał.

Za okazane wsparcie dziękuje wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk. – Jestem pewien, że otrzymane upominki umilą dzieciom powrót do szkoły po wakacyjnej przerwie. Pomoce dydaktyczne na pewno wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka, a ponadto będą wspierać rozwój i kreatywność podczas zajęć lekcyjnych – mówi.

Akcji towarzyszyła wizyta reporterów TVP Lublin, którzy o szkole przygotują specjalny materiał.

- Reklama -

Fot. UG Tereszpol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.