- Reklama -

- Reklama -

Płatny parking przy ul. Pocztowej

- Reklama -

 

 

Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Biłgoraj radni zdecydowali jakie będą stawki za korzystanie z parkingu przy ul. Pocztowej. Jego zarządcą jest Miejska Służba Drogowa.

Parking płatny czynny jest w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 16.00. W myśl uchwały pierwsza godzina postoju będzie bezpłatna. Każda kolejna godzina, do godziny 16.00 to koszt 2 zł. Jeśli ktoś zgubi kartę parkingową opłata wynosi 5 zł.

Miesięczna opłata abonamentowa za korzystanie z parkingu to kwota 30 zł. Natomiast za jednorazowe wydanie karty parkingowej pobierana jest kaucja w wysokości 10 zł.

- Reklama -

Od kogo nie będą pobierane opłaty? Koszty nie dotyczą osób zarządzającym parkingiem, służb ratunkowych oraz osób posiadających bezpłatną kartę parkingową.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Dotychczas na terenie parkingu od czasu do czasu przeprowadzane było prowizoryczne utwardzanie terenu. To jednak niewiele pomagało. Doły, w deszczowe dni błoto, a w słoneczne kurz towarzyszyły kierowcom. Mimo tych niedogodności parking cieszył się dużą popularnością wśród kierowców.

W ramach inwestycji powstało 130 miejsc postojowych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Poza terminalami przystosowanymi do poboru opłat zamontowano 7 kamer o wysokiej rozdzielczości.  Powstały nowe chodniki, oświetlenie, kanalizacja, zieleń, mała architektura.

Wykonawcą zadania była firma z  Korczowa. Inwestycja kosztowała 1 mln 183 tys. zł. Prace trwały do końca lipca. Z parkingu można już korzystać. Wykonywane będą jeszcze prace związane z zagospodarowaniem zieleni.

Władze miasta chciały, aby przyjeżdżający do Biłgoraja mieli gdzie zaparkować. Teraz jest z tym różnie. Przypomnijmy, że teren ten już kiedyś był przeznaczony pod parking płatny. Wówczas jego stan był opłakany, a mieszkańcom pomysł niezbyt przypadł do gustu. Świecił on pustkami.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.