- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Plastyczki z Biłgoraja docenione w Polsce (foto)

Pięć nagrodzonych prac i trzy zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. To efekt udziału młodych plastyczek z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moje spotkanie z folklorem”, który odbył się w Rybniku.

- Reklama -

Impreza – organizowana przez Zespół Edukacyjno – Artystyczny Przygoda oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej Przygoda w Rybniku – od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Nic dziwnego, że w tegorocznej edycji brało udział 1298 prac plastycznych nadesłanych na konkurs z 161 ośrodków oświatowych i kulturalnych kraju oraz prac indywidualnych.

Oceniając brano pod uwagę przede wszystkim zgodność pracy z tematem konkursu, walory estetyczne, oryginalność, ciekawe, zaskakujące spojrzenie na temat, poziom umiejętności warsztatowych, samodzielność wykonania, wartość artystyczną. W grupie wyłonionych laureatów znalazło się osiem uczestniczek zajęć plastycznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Aż pięć nagród przypadło dziewczętom z pracowni Tęczowa Malarnia, gdzie zajęcia z zakresu rysunku i malarstwa prowadzi Anna Małgorzata Świca.

- Reklama -

W grupie 10-12 lat nagrodzono pracę jedenastoletniej Lilianny Obszyńskiej. W kategorii 13-15 lat nagrody zdobyły prace autorstwa: Izabeli Pogorzelec (lat 14), Hanny Cybulskiej (lat 15) i Olgi Goch (lat 15). Kolejną nagrodę, w grupie 16-19 lat, otrzymała najstarsza w tym gronie osiemnastoletnia Martyna Kniaziowska. Do wystawy zakwalifikowały się prace: Dominiki Szubiak (lat 15) i Katarzyny Sudoł (lat 16).

Michalina Kostek (lat 11), uczęszczająca na zajęcia prowadzone przez Irenę Oręziak-Kupczak z grupy „Fantazja” zdobyła kwalifikację do wystawy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.