- Reklama -

- Reklama -

Planują budowę dróg i chodników

Na łamach NOWej wielokrotnie pisaliśmy o planach władz Tarnogrodu dotyczących budowy chodników w poszczególnych miejscowościach. Plany te już niebawem mogą być zrealizowane.

- Reklama -

O planach budowy chodników na terenie gminy Tarnogród informowaliśmy wielokrotnie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie burmistrz Paweł Dec przedstawił konkretne poczynania w tym zakresie. Podkreślił, że odbył spotkanie z wicestarostą Tomaszem Rogalą dotyczące wspólnych działań realizowanych przez gminę Tarnogród i Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. – Chcieliśmy wspólnie zrobić chodniki w miejscowościach od Luchowa Dolnego do Różańca I w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Starostwo zwróciło się z pytaniem do wojewody, czy możemy te dwie drogi potraktować jako jeden ciąg komunikacyjny. W związku z uzyskaniem odpowiedzi negatywnej należy składać wnioski na te drogi pojedynczo – oddzielnie na drogę biegnącą przez Luchów Górny i Dolny, oddzielnie na drogę biegnącą od Woli Różanieckiej do Różańca I – mówił. Dodał, że należy obiektywnie stwierdzić, że większy ruch i większe braki chodnika występują na odcinku Wola Różaniecka – Różaniec I. W zawiązku z tym jest propozycja starostwa, aby przygotować projekt przebudowy drogi powiatowej na odcinku Wola Różaniecka – Różaniec I. – Chcemy, aby projekt objął wykonanie ścieżki rowerowej od drogi 835, która zamieni się w chodnik i będzie przebiegała przez Wolę Różaniecką, Różaniec II i Różaniec I. Chcemy, aby było to kompleksowe i całościowe podejście do budowy chodników w tych miejscowościach, aby do tematu już nie wracać – mówił. Dodał, że należy zrobić to raz, a porządnie. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

- Reklama -

Władze Tarnogrodu podjęły już stosowną uchwałę w tej sprawie. Przekazały Starostwu Powiatowemu w Biłgoraju środki na opracowanie dokumentacji technicznej zadania.

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jan mówi

    „Zrobić raz, a porządnie”. Tak jak Przedmieście Różanieckie gdzie jest chodnik o szerokości 20 cm, albo łącznik na Wolę Różaniecką gdzie nie ma oznakowanego połączenia z droga wojewódzka ( o braku rowów odwadniających jie wspomnę)

  2. Romulus mówi

    Wszedzie cos robia cos planuja. Jak nie chodnik to remont A jak nie remont to droga, Czy to w Tarnogrodzie czy w Biszczy czy w Biłgoraju czy innej gminie. Tylkow Potoku Górnym zapanowała powszechna radosc i błogostan. Gdyz zapowiedział włodarz ze żadnych inwestycji nie bedzie. Nie po to sie natrudził napracował i nakombinował zeby gmine oddłuzyc całkowiecie zeby teraz ja znowu załduzac. Bo i nie ma po co. A mieszkanco to sie juz całkiem w głowach poprzewracalo bo a to chodnik by chcieli a to droge a to oswietlenie. Po co?? Do tej pory nie było i dobrze bylo to jakby było to cos by to zmieniło czy tez poprawiło. Niewiele. jedna lampa w gminie jeszcze wiosny nie czyni. Tak wiec zadnych inwestycji zadnych robót żadnych prac. Skupiamy sie jedynie na tym by pieniedzy wystarczyło na pobory i nic pozaty,. przeciez za ciezka praca nalezy sie porzedne pobory. Juz sam dojazd do Tego potockiego grajdołka jest niezmiernie uciażliwy. Szczwególnie zima. A tutaj jeszcze by chcieli zeby cos robic planowac pojechac zdobyc jakies fundusze czy cos. no chyba tych ludków całkiem pokreciło. Przeciez wójtowanie nie na tym polega. Wojtowanie to ciepły fotelik herbatka na stole gazetka i dosc juz tej meki. I ten najwazniejszy swiety spokój i wypłata co miesiac najlepiej .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.