- Reklama -

- Reklama -

Place zabaw w dwa miesiące

Gmina Józefów wybrała firmę, która zajmie się budową placów zabaw z elementami siłowni zewnętrznej. Umowa ma być podpisana w najbliższych dniach, a całe zadanie ma być zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy.

- Reklama -

Nowy plac zabaw z siłownią powstanie w Majdanie Kasztelańskim, który jest jedną z ostatnich miejscowości w gminie bez takiego miejsca rekreacji. Podobne obiekty józefowski samorząd urządzi także w Majdanie Nepryskim i Górecku Kościelnym. Plac zabaw powstanie też w Majdanie Nepryskim przy Szkole Podstawowej gdzie już jest plenerowa siłownia, a przy hydroforni, gdzie dzieci mają już swoje miejsce do zabaw, gmina zamontuje nowe urządzenia. Poza tym doposaży istniejący plac zabaw w Górecku Kościelnym i zamontuje przy nim sprzęt do ćwiczeń.

W przetargu na realizację tego zadania ofertę złożyła tylko spółka z Lublina i to ona zajmie się realizacją inwestycji. Wszystko ma będzie kosztować niecałe 180 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z gminnego budżetu.

Na placach zabaw najmłodsi mieszkańcy będą mieć do dyspozycji m.in. ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele, a na siłowniach będzie można poćwiczyć na wioślarzu, orbitreku czy rowerze stacjonarnym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.