- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Plac zabaw, lodowisko, czy pochłaniacz smogu? I co wybierzecie mieszkańcy?

To mieszkańcy Biłgoraja zdecydują, na jakie inwestycje władze miasta mają wydać 200 tysięcy złotych. Propozycje już są. - Wpłynęło osiem propozycji zadań na łączną kwotę ponad 1,2 mln złotych. Cztery zadania złożono drogą tradycyjną, pozostałe za pomocą internetu - informuje UM Biłgoraj. Od 1 września rozpocznie się głosowania nad projektami zgłoszonymi do Budżetu Obywatelskiego.

- Reklama -

– W związku z tym, że wnioskodawcy mogą jeszcze dokonać korekty swoich zadań, a wszystkie zadania poddane pod głosowanie powinny być opublikowane w tym samym czasie, pełna lista zadań nie została jeszcze opublikowana na stronie: https://bilgoraj.budzet-obywatelski.org/ i witrynie internetowej Urzędu Miasta Biłgoraja – tłumaczy Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraj.

Samo głosowanie potrwa od 1 do 30 września i wtedy ma też zacząć się promocja całej akcji, o której póki co wiele osób nie ma bladego pojęcia. Autorzy zgłoszonych projektów będą mieli również możliwość promowania swoich zadań we własnym zakresie, np. poprzez wydruk plakatów przygotowanych na stronie Budżetu Obywatelskiego Miasta Biłgoraja.
Madziar_Wybory
Głosować będą mogli wszyscy mieszkańcy, zameldowani, lub mieszkający na terenie Biłgoraja, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 lat.

 

Lista zgłoszonych propozycji zadań (w kolejności alfabetycznej):

1. Budowa boiska wielofunkcyjnego przy ul. Łąkowej.

2. Budowa obiektu do ćwiczeń z własną masą ciała – Street Workout.

3. Budowa tężni solankowej.

4. Lodowisko dla wszystkich – doposażenie lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 5.

5. Miejsce obsługi rowerzystów.

6. Mobilne boiska do koszykówki 3×3 dla OSiR Biłgoraj.

7. Rewitalizacja placu zabaw przy ulicy św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

8. Zielony pochłaniacz smogu dla każdego osiedla w mieście.

 

foto: Piotr Kowalczyk

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.