- Reklama -

- Reklama -

Nowy plac zabaw w Smólsku

- Reklama -

W czwartek 6 grudnia br., odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnego obiektu – Otwartej Strefy Aktywności przy Szkole Podstawowej w Smólsku. Otwarta Strefa Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku zarówno dla dzieci najmłodszych oraz młodzieży i dorosłych.

- Reklama -

W skład obiektu wchodzą urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw, strefa relaksu i gier w otoczeniu pięknej zieleni.
Dyrektor szkoły pani Barbara Wojciechowska podczas uroczystości skierowała słowa podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do powstania obiektu, a w szczególności Wójtowi Gminy Biłgoraj Wiesławowi Różyńskiemu. Nie zabrakło też słów podziękowania od dzieci, które wyrecytowały specjalnie przygotowane na tą okazję wierszyki i zaśpiewały piosenkę.
– Dbanie o dzieci, ich rozwój oraz rozrywkę, to sprawa niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Spędzając czas na terenie nowego obiektu, dzieci nie tylko będą się dobrze i bezpiecznie bawić, ale przede wszystkim rozwijać sprawność fizyczną – mówiła pani dyrektor Barbara Wojciechowska.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych – pani Celina Skromak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, jako przedstawiciel Wójta Gminy Biłgoraj, społeczność lokalna oraz nauczyciele. Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Majdan Stary ks. Adam Sobczak. Na uroczystości nie mogło również zabraknąć Św. Mikołaja, patrona dnia dzisiejszego.
Po oficjalnym otwarciu, symbolicznym przecięciu wstęgi wszystkie dzieci otrzymały od pana Wójta słodki upominek. Dzieci nie czuły wieczornego chłodu bawiąc się na terenie nowego obiektu.
Maria Skrok

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.