- Reklama -

- Reklama -

Piotrek z LO im. ONZ na podium

We wtorek w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej. Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń I LO im. ONZ w Biłgoraju.

23 lutego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego XLVII Olimpiady Geograficznej. Najlepszym geografem wśród uczniów szkół województwa lubelskiego został Piotr Łaba z klasy II Hg.

Pierwszy etap zawodów polegał na napisaniu pracy na jeden z czterech tematów zaproponowanych przez Komitet Główny Olimpiady Geograficznej. Do etapu okręgowego zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 75 punktów. Licealiście z LO im. ONZ w Biłgoraju pierwsze miejsce wśród 33 najlepszych uczniów z województwa lubelskiego zapewniła praca na temat „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – jednośladem  przez gminę i miasto Biłgoraj. Jednodniowa wycieczka krajoznawcza ”.

- Reklama -

W poprzednich edycjach etap okręgowy składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. W tym roku, ze względu na pandemię, została zrealizowana tylko faza pierwsza, w której uczniowie wykonywali trzy różne zadania w formie pisemnej. Były one zróżnicowane pod względem tematycznym, wymagały od uczniów nie tylko gruntownej znajomości zagadnień z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej świata oraz Polski, ale przede wszystkim ogromnej kreatywności.

Opiekunem ucznia jest pan Wiesław Świerczyński.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.