- Reklama -

- Reklama -

Piorun poraził dwóch mężczyzn w Wólce Abramowskiej

W środowe popołudnie w Wólce Abramowskiej doszło do tragicznego zdarzenia. Dwaj mężczyźni w wieku 79 i 42 lata przy użyciu ciągnika rolniczego wykonywali prace polowe. Zmiana pogody sprawiła, że w miejsce, w którym wykonywali pracę, uderzył piorun.

Do zdarzenia doszło 27 maja po godzinie 15 w miejscowości Wólka Abramowska (gmina Goraj). Dwaj mężczyźni w wieku 79 i 42 lata przy użyciu ciągnika rolniczego wykonywali prace polowe. W pewnym momencie pogoda znacznie się pogorszyła i zaczął padać deszcz oraz zaczęło grzmieć.

– Panowie wyłączyli silnik maszyny, podczas gdy jeden z nich wciąż znajdował się w ciągniku, a drugi postanowił schronić się w pobliskim budynku, doszło do wyładowania atmosferycznego. Uderzenie pioruna było tak silne, że młodszy mężczyzna został przewrócony na ziemię – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik biłgorajskiej komendy.

Ich obrażenia na szczęście nie były bardzo duże, więc ojciec i syn zdołali o własnych siłach dotrzeć do domu i wezwać pomoc. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przetransportowała ich do szpitala.

Jak należy zachować się w trakcie burzy

W terenie 

- Reklama -

O ile to możliwe, wejdźmy jak najszybciej do najbliższego budynku i tam przeczekajmy burzę. Jeśli nie ma takiej możliwości, nie zatrzymujmy się i nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami energetycznymi, niestabilnymi konstrukcjami np. wiaty. Unikajmy otwartej przestrzeni, odsuńmy się od metalowych przedmiotów i ich nie dotykajmy. Jeśli burza „złapie” nas np. w trakcie pływania natychmiast wyjdźmy z wody. Unikajmy również używania telefonu komórkowego.

Gdy jedziemy pojazdem

Pamiętajmy, że nie wolno zatrzymywać się pod drzewami. Często bowiem dochodzi do przygniecenia samochodu przez powalone wiatrem konary i drzewa. Jeśli zaskoczy nas burza, a nie możemy schronić się w budynku, pozostańmy w samochodzie.

W domu

Sprawdźmy zamknięcie drzwi i okien oraz zabezpieczmy je skutecznie przed otwarciem. Wyłączmy urządzenia elektryczne i gazowe. Usuńmy z balkonów i tarasów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stworzyć dodatkowe zagrożenie.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.