- Reklama -

- Reklama -

Pilnie potrzebna krew (0 Rh-) dla byłego dyrektora SP nr 3 w Biłgoraju

Rodzina byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju zwróciła się z prośbą do NOWej Gazety Biłgorajskiej o opublikowanie apelu w związku z pilnie potrzebną krwią. Niezbędna i poszukiwana obecnie jest bardzo rzadka grupa krwi 0 Rh- (minus).

- Reklama -

 

– Chcemy zwrócić się do mieszkańców Biłgoraja i okolic z prośbą, jeśli tylko mogą i mają taką grupę krwi, aby oddali ją w najbliższym Centrum Krwiodawstwa (Zamość). Przy oddawaniu krwi prosimy podać dane: Tadeusz Tujaka, Oddział Kardiochirurgii w Szpitalu Wojewódzkim Jana Pawła II w Zamościu – piszą członkowie rodziny byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3.

Do wykonania zabiegu jeszcze brakuje 3 jednostek (3 osoby). Krew można oddać w Zamojskim  Centrum Krwiodawstwa (adres: Aleje Jana Pawła II 10 w Zamościu) codziennie do godziny 13. W razie potrzeby rodzina zapewni transport. Chętni mogą skontaktować się z rodziną pod nr tel. 607 885 717 lub 695 446 365.

- Reklama -

Oddanie krwi możliwe jest również podczas terenowych akcji poboru krwi, czyli można to zrobić w najbliższą niedzielę 5 lipca w Soli (g. Biłgoraj, budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej). Rejestracja krwiodawców oraz pobór krwi prowadzony będzie w godzinach przedpołudniowych od 8 do 11.

Osoby z inną grupą również mogą oddawać krew, podając ww. dane, wówczas krew przeznaczona dla chorego mieszkańca Biłgoraja (0Rh-) będzie czekała tylko na niego, co umożliwi przeprowadzenie operacji, na którą czeka od kwietnia.

Red. 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Jd mówi

    Wszystko fajnie, rozumie. Tylko że jak ktoś odda inną grupę to ona i tak nie będzie użyta dla pacjenta a będzie zablokowana w banku na długi czas… 0RH- i nic innego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.