Piłkarze ,,OSiR Biłgoraj’’ na drugim miejscu w finale wojewódzkim

Młodzi piłkarze szkółki sportowej OSiR Biłgoraj r. 2007 zajęli drugie miejsce w finale kategorii U-12 o Puchar Prezesa PZPN w województwie lubelskim. Wydarzenie odbyło się 29 stycznia w Lublinie.

W finale wojewódzkim w Lublinie w kategorii U-12 zagrało 5 drużyn: Górnik Łęczna SA (zwycięzca turnieju w Firleju), BKS Lublin (zwycięzca turnieju w Bełżycach), UKS Niedźwiadek Chełm (zwycięzca turnieju w Chełmie), ŁSR AMPlus Łuków(zwycięzca turnieju w Międzyrzecu Podlaskim) i OSiR Biłgoraj (zwycięzca turnieju w Tomaszowie Lubelskim).

Nasza drużyna rozegrała cztery mecze w tym trzy wygrała. W pierwszym spotkaniu pokonała 3:0 Górnik Łęczna (Bramki: Michał Wachowicz 6′, Kacper Szmit 7′, Kacper Zarczuk 14′), w drugim po serii rzutów karnych 2:1 (w regulaminowym czasie było 2:2, bramki: Kacper Zarczuk 1′, Michał Wachowicz 6′) okazała się lepsza od Niedźwiadka Chełm. Trzecie kolejne zwycięstwo zanotowała z ekipą ŁSR AMPlus Łuków 3:2 (Bramki: Michał Wachowicz 8′, 11′, Kacper Zarczuk 15′).Decydujące spotkanie o tym, kto awansuje rozegrało się pomiędzy naszą szkółką a zespołem BKS Lublin. Pewnie i bezdyskusyjnie zwyciężyła ekipa z Lublina wygrywając 8:0.

Młodym piłkarzom, których opiekunami byli Siergiej Sawczuk i Ireneusz Zarczuk mimo porażki w ostatnim meczu  należą się jednak słowa pochwały za ambicję i udany start w całym turnieju. Nasi zawodnicy bawili się znakomicie oraz zdobyli kolejne cenne doświadczenie piłkarskie.

Skład OSiR Biłgoraj – Szymon Madej, Kacper Szmit, Mateusz Typko, Michał Wachowicz, Kacper Zarczuk, Szymon Sobaszek, Michał Małek, Jakub Małek, Kewin Kurzyna, Karol Krupicz.

Zarówno w kategorii U-11 jak i U-12 województwo lubelskie reprezentować będzie drużyna BKS Lublin. Turniej finałowy o Puchar Prezesa PZPN, odbędzie  się w dniach 16-17 lutego 2019 r. w Warszawie.