- Reklama -

Piłka nożna dla dzieci i młodzieży

"Łada Junior Camp 2018" - to projekt klubu Łada Biłgoraj, udział w którym biorą dzieci i młodzież. W środę 18 lipca na obiektach sportowych OSiR-u odbyło się jego podsumowanie.

Projekt „Łada Junior Camp 2018” zorganizowany jest jako uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i ma na celu popularyzację piłki nożnej oraz zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta Biłgoraj i powiatu biłgorajskiego.

Pierwszy z cyklu obozów odbył się nad zalewem w Biszczy. W piknikowej atmosferze trener Bartłomiej Kowalik prowadził trening dla dzieci z gminy Biszcza. Pomagali mu w tym juniorzy Łady 1945 Biłgoraj: Szymon Przybyłowicz, Szymon Bryła i Jakub Paćkowski. Drugi obóz zorganizowano w Tarnogrodzie. Natomiast 18 lipca na płycie głównej stadionu OSiR w Biłgoraju młodzi piłkarze rozegrali mecz na podsumowanie projektu „Łada Junior Camp 2018”.

 

– Pomysł zrodził się dwa lata temu, kiedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy „Łada Junior Camp”. Chcieliśmy wyjść do dzieciaków, które mają trochę mniejszy kontakt z profesjonalną piłką nożną i ze szkoleniami, jakie odbywają się w Biłgoraju. Postanowiliśmy, że będziemy jeździć do poszczególnych miejscowości powiatu biłgorajskiego i tam przeprowadzać treningi i zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu, a przede wszystkim naszej ukochanej dyscypliny piłki nożnej – przyznaje w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską Mariusz Polowy, sekretarz klubu Łada Biłgoraj.

Dzieci po zajęciach w poszczególnych miejscowościach zostały zaproszone na finał projektu do Biłgoraja. Trening poprowadził trener drużyny juniorów starszych Łady Biłgoraj Krzysztof Pardo wraz z trenerami, którzy pełnią rolę pomocników. Po ro

Głównym sponsorem projektu „Łada Junior Camp 2018” jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Projekt realizowany jest przy wsparciu poseł na sejm RP Agaty Borowiec. Projekt wsparły także: MODEL Opakowania i Urząd Miasta Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.