- Reklama -

- Reklama -

Piknik w Aleksandrowie

W niedzielę odbył się piknik w Aleksandrowie pod nazwą Pokochaj Lubelskie. Można było nie tylko pobawić się przy dobrej muzyce oraz spróbować regionalnych potraw, ale również wziąć udział w konkursach.

- Reklama -

18 lipca odbył się piknik na Polanie Dąbrowa w Aleksandrowie, pod nazwą Pokochaj Lubelskie.

– Byłyśmy u Marszałka Województwa Lubelskiego po odbiór nagrody za Wielkanocny Stół Aleksandrowski i wszystkim podobały się koszulki, które miałyśmy wtedy na sobie. To właśnie tam padła propozycja zorganizowania takiego wydarzenia — mówi Maria Kapuśniak z Koła Gospodyń Wiejskich w Aleksandrowie Drugim. – Przyjechały do nas najlepsze oraz chętne koła z powiatu biłgorajskiego — dodaje organizator.

Podczas wydarzenia odbyły się zawody o Puchar Marszałka.

- Reklama -

– Zorganizowaliśmy Hardroon, czyli bieg z przeszkodami. Miał on dystans 5 km i na całym dystansie zawodników czekały przeróżne przeszkody, takie jak między innymi ściana czy rzeka. W biegu mógł wziąć udział każdy chętny, poza zawodowcami — mówi organizatorka wydarzenia.

Można było skosztować przeróżnych potraw regionalny przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

– Mamy swojski chleb z mąki orkiszowej, pieróg biłgorajski, babeczki, ciasta, ogórki kiszone oraz różne napoje. Przepisy na te dania bierzemy od naszych babć, a nawet prababć. Próbujemy je zdobywać i testować, aby coraz to bardziej rozwijać nasze koło — dodaje jedna z członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Tarnowoli — Jesteśmy młodym kołem i pracujemy w dwanaście osób już od dwóch lat — dodaje.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.