- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Piknik sąsiedzki we Frampolu

W niedzielę 29 lipca w parku na frampolskim rynku odbył się piknik sąsiedzki.

- Reklama -

Piknik sąsiedzki to impreza, która we Frampolu odbyła się już po raz trzeci. – Inicjatorem i pomysłodawcą pikniku jest nieformalna grupa młodzieży CZEMU. W organizację imprezy zaangażowali się również: Jerzy Łoziński, Anna Oleszczak, Krzysztof Jasiński. Serdecznie im za to dziękuję – mówi Kazimierz Oszust, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu.

Na początku pikniku zaprezentowali się lokalni wokaliści, następnie odbyły się warsztaty z rękodzieła.  

Mulawa wybory do 05.04.2024

Poniżej film z występu wokalnego Jakuba Nizio.:

Dzieci pod nadzorem młodzieży malowały torby, bransoletki, robiły pacynki. Każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu farbami. Na wieczór zaplanowano dyskotekę pod chmurką. – Jako samorząd staramy się wspierać działalność młodzieży, jak tylko możemy, celem jest to, aby młodzież Frampola mogła aktywizować się w różnych działaniach, ponieważ we Frampolu dla młodzieży nie ma innych alternatyw. Piknik jest po to, żeby poczuć się sąsiedzko, rodzinnie, można tutaj pokazywać swoje umiejętności – mówi Jerzy Łoziński, przewodniczący samorządu Frampola, który wspomaga wszelkie inicjatywy nieformalnej grupy CZEMU. Wspiera ją organizacyjnie, technicznie i finansowo.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Nazwa grupy CZEMU powstała od pierwszych liter słów: Co z Energią Młodzieży Uczynić. Nieformalna grupa CZEMU skupia ok. 20 osób. Są to osoby młode, uczniowie liceum, gimnazjum z Frampola oraz okolicznych miejscowości gminnych. Jej koordynatorką jest Natalia Dyjach, studentka, która od ponad dwóch lat prowadzi spotkania przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. – Jest to grupa skupiona na wolontariacie, jej członkami jest młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. Trzy lata temu zainicjowaliśmy piknik, spotkało się to z dość dużym zainteresowaniem mieszkańców, więc kontynuujemy. Przynieśliśmy gry planszowe, zrobiliśmy dekorację i prowadzimy warsztaty rękodzieła oraz zajęcia plastyczne – mówi Natalia Dyjach.  Celem jest integracja międzypokoleniowa mieszkańców – dodaje.

Grupa CZEMU angażuje się w wiele przedsięwzięć. W planach ma aktywny udział w  uroczystości gminnej 80. rocznicy bombardowania Frampola, zaplanowanej na 13 września br. Jeszcze w sierpniu młodzież jedzie na wymianę doświadczeń do Żywca, na „Sianokosy”, aby tam zaprezentować swoje umiejętności oraz reprezentować Frampol.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.