- Reklama -

Piknik rodzinny w Tarnogrodzie

W piękną słoneczną niedzielę 2 czerwca w Tarnogrodzie na placu przy kopcu Kościuszki miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Okazji do świętowania było mnóstwo – Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca – wszystkie te święta przybrały jedną formę – wielkiego pikniku rodzinnego dla wszystkich mieszkańców gminy Tarnogród.

Atrakcji było co niemiara. Na scenie prezentowały się grupy szkolne i przedszkolne; wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie, ze szkół podstawowych w Luchowie Dolnym, Woli Różanieckiej, Różańca Drugiego, Tarnogrodu, zespoły taneczne Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, Dziecięcy Zespół Wokalny działający przy TOK. Były tańce ludowe i nowoczesne, piosenki, skecze, wiersze. Rodzice, dziadkowie i zebrana publiczność z zapartym tchem śledzili popisy artystyczne najmłodszych mieszkańców gminy.

Harcerki z 5. Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape” im. Ireny Sendlerowej zorganizowały dwie strefy: STREFĘ PLANSZÓWEK, gdzie dzieci mogły zaznać rozrywek, jakie były popularne w dzieciństwie ich rodziców i dziadków, oraz STREFĘ MALOWANIA TWARZY.

Panie z kół gospodyń wiejskich z Luchowa Górnego, Luchowa Dolnego i Różańca Pierwszego oraz artystka niezrzeszona przygotowały kolorowe stoiska z wykwintnymi i słodkimi przysmakami oraz z rękodziełem artystycznym. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnogrodu prezentowali samochody strażackie i przeprowadzali testy pierwszej pomocy. Uczestnicy pikniku mogli spróbować swoich sił ratowniczych na fantomie z systemem wykrywania i analizowania skuteczności resuscytacji.

Dzień był niezwykle upalny, strażacy sprawili dzieciom wielką frajdę, urządzając wodne atrakcje za pomocą węża strażackiego – fontanna z tęczą i kąpiel w błocie były hitem pikniku. Panie z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury częstowały kiełbaską i kaszanką z grilla. Paliło się też wielkie ognisko, na którym chętni mogli upiec sobie kiełbaskę, którą zapewniali organizatorzy. Jeszcze jedną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, z której dzieci mogły korzystać bez ograniczeń.

Organizatorzy, którymi byli Burmistrz Tarnogrodu i dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, składają podziękowania wszystkim, którzy uświetnili imprezę i pomogli w jej zorganizowaniu. Szczególne podziękowania należą się pani sołtys osiedla Błonie Irenie Postrzech i właścicielowi sklepu na placu, na którym odbywał się piknik, radnemu z Tarnogrodu panu Danielowi Mazurkowi.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.