- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pijany wiózł 4 pasażerów

Mający w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu 20-latek z gm. Biłgoraj przewoził w volkswagenie 4 pasażerów w wieku 34, 15, 15 i 12 lat. Jak się okazało podczas kontroli drogowej, 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci niezwłocznie uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy, a nieletnich przekazano wezwanym na miejsce prawnym opiekunom.
Do kontroli drogowej doszło w piątek (8 stycznia) przed północą na ul. Zamojskiej w Biłgoraju. Volkswagenem podróżowało 5 osób. Za kierownicą auta siedział 20-latek z gm. Biłgoraj, który na polecenie okazania dokumentów uprawniających do kierowania oświadczył, że ich w ogóle nie posiada. Młodemu kierowcy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości, po czym okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 1,7 promila alkoholu. Wewnątrz samochodu znajdowali się pasażerowie w wieku 34, 12, 15 lat z Biłgoraja i okolic. Policjanci niezwłocznie zabezpieczyli pojazd, uniemożliwiając dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 20-latkowi. Osoby małoletnie przekazane zostały wezwanym na miejsce opiekunom prawnym.
Teraz 20-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.