- Reklama -

- Reklama -

Pijany mieszkaniec Biłgoraja kierował busem. Został zatrzymany

Dzisiaj nad ranem w Biłgoraju 23 – latek kierował busem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pijanego kierowcę popełniającego szereg wykroczeń zauważył inny kierujący.

- Reklama -

Około godziny 4:00 nad ranem do oficera dyżurnego biłgorajskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Biłgoraja. W rejonie ulicy Różnówka Stawy zauważył busa, którego kierowca popełniał szereg wykroczeń, mężczyzna podejrzewał, że może być nietrzeźwy i jak się okazało miał rację.

Na miejscu policjanci zatrzymali pojazd opisywany samochód. Okazało się, że za kierownicą Opla siedział 23 – latek z Biłgoraja. Przeprowadzone na miejscu przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nigdy nie posiadał on uprawnień do kierowania.

- Reklama -

Teraz dzięki czujności mieszkańca Biłgoraja 23 – latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.Dodatkowe konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości to:

  •  Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł.

 

fot: zdjęcie ilustracyjne/policja

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.