Pijany kierowca motoroweru wjechał w samochód

Do kolejnego wypadku z udziałem motoroweru doszło wczoraj (7 sierpnia) w Aleksandrowie. Tym razem pijany kierowca jednośladu doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym.

Okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w Aleksandrowie, są obecnie wyjaśniane. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 39-letni kierowca motoroweru w stanie nietrzeźwości doprowadził do zderzenia z samochodem marki suzuki. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

– Wczoraj około godziny 20.00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Aleksandrów, gdzie doszło do zderzenia motoroweru i samochodu osobowego – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju sierż. sztab. Joanna Klimek. – Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 39-letni mieszkaniec gminy Aleksandrów, który kierował motorowerem, wyjeżdżając z bocznej, polnej drogi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 44-letniemu mieszkańcowi powiatu łęczyńskiego, który kierował samochodem marki suzuki – dodaje.

Kierowca motoroweru wjechał wprost pod samochód. W wyniku zderzenia z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala przez świadka zdarzenia. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu był trzeźwy, z kolei motorowerzysta  miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– Mężczyzna nie chciał rozmawiać z policjantami na temat okoliczności zdarzenia. Ponadto jak ustalili policjanci motorower, którym kierował 39 latek, nie był zarejestrowany ani ubezpieczony. Przypominamy, że zgodnie z prawem polskim za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – dodaje oficer prasowy.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.